Telefon do szpitala (całodobowy)

Tel/faks: 32 202 55 21
e-mail: szpital@narodziny.com.pl

 

Infolinia - Koordynowana Opieka nad Kobietą w Ciąży (całodobowo)
Telefon: 32 257 03 69


Rejestracja gabinetów: (całodobowo)

Telefon: 32 202 55 21
Telefon: 32 257 03 69


Sonda

Czy mężczyzna powinien być obecny przy porodzie?

TAK - 76%
NIE - 24%
Głosowanie zakończone.

Oddział Położniczo-Ginekologiczny

dr_sleczka

Konsultant: lek. med. Tomasz Ślęczka

więcej informacji

dr n.med. Jarosław Wieczorek

Konsultant: dr n.med. Jarosław Wieczorek

więcej informacji

dr_bystrzejewski

Ordynator Oddziału Położnictwa i Ginekologii

lek. med. Sławomir Bystrzejewski

więcej informacji

Kontakt do szpitala (całodobowy):
Telefon: 32 202 55 21
Fax: 32 202 55 21

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dyżurka pielęgniarek:
tel. 32 202 55 21 wew. 112, 211 - dyżurka pielęgniarek

Nasz szpital to jedna z najnowocześniejszych placówek położniczo-ginekologicznych na Śląsku. Działamy od 2007 roku, zapewniając rodzącym u nas pacjentkom bezpieczeństwo i komfort w tym niezwykłym momencie życia, jakim dla kobiety jest poród. W tym czasie zaufały nam tysiące kobiet, które nie tylko powierzyły nam swoje leczenie operacyjne i powrót do zdrowia, ale przede wszystkim urodziły u nas swoje dzieci. Obecnie nasz personel ma przyjemność uczestniczyć również w porodach kolejnych dzieci naszych pacjentek.


Oddział Ginekologiczno-Położniczy naszego szpitala posiada 20 łóżek, dzięki czemu panuje u nas kameralna i miła atmosfera, którą cenią sobie nasze pacjentki. Aby zapewnić rodzącym warunki do odbycia porodu odpowiadające ich psychicznym oczekiwaniom nasze sale porodowe wystrojem zbliżone są do warunków domowych. Kobieta rodząca w trakcie porodu może zachowywać się spontanicznie - przybierać najbardziej dogodna dla niej samej pozycję. W tym celu ma do dyspozycji fotel, worek sacco, piłkę, materac, uchwyty na ścianach, które są dodatkowym wyposażeniem sali.


W celu zaspokojenia u rodzącej potrzeby prywatności kontrola personelu medycznego ograniczona jest do koniecznego minimum. Komfort i bezpieczeństwo pobytu zapewniają: dwustanowiskowa nowocześnie wyposażona sala porodowa z możliwością odbycia pierwszego okresu porodu w wodzie i śródporodowym monitorowaniem tętna płodu w systemie telemetrycznym, trakt operacyjny z dwoma salami operacyjnymi oraz sala intensywnego nadzoru z możliwością ścisłego monitorowania stanu pacjentki. Aseptyka na salach porodowych i operacyjnych zapewniona jest przez zastosowanie filtrów absolutnych. Obiekt jest w całości klimatyzowany i wentylowany mechanicznie. Pacjentki przebywają w salach jedno i dwuosobowych z łazienką, telefonem i telewizorem.


Oddział jest kompletnie wyposażony w niezbędny sprzęt i aparaturę medyczną: USG, KTG, fotele i łóżka ginekologiczne, respiratory, inkubatory, lampy do fototerapii, pompy infuzyjne i inne.


Pacjentki ubezpieczone w Narodowym Funduszu Zdrowia mogą korzystać ze wszystkich oferowanych przez nas świadczeń nieodpłatnie i niezależnie od miejsca zamieszkania. Natomiast osobom nieubezpieczonym oferujemy pełny zakres naszych usług według cennika usług komercyjnych. Ceny wszystkich zabiegów zawierają pełny koszt badań laboratoryjnych, EKG, konsultacji przed i pooperacyjnych, oraz wszystkich zastosowanych materiałów medycznych i leków. W czasie pobytu na oddziale wszystkim naszym pacjentkom zapewniamy pełne wyżywienie z możliwością wyboru dań, komfortowe warunki pobytu i profesjonalną opiekę personelu o najwyższych kwalifikacjach.


W ramach oddziału prowadzimy własną szkołę rodzenia z cyklem wykładów i szkoleń o zróżnicowanej tematyce dotyczącej kobiety w ciąży, porodu i opieki poporodowej. Kurs prowadzony jest przez wykwalifikowane położne  z wieloletnim doświadczeniem. Więcej informacji w Szkoła rodzenia.


Stosujemy różnorodny system opieki nad noworodkiem rooming-in i tradycyjny. Pacjentka w każdej chwili może zdecydować czy pozostaje z dzieckiem na sali, czy odda je pod opiekę doświadczonej położnej. Już od chwili narodzin dziecka nasz personel chętnie pomaga i dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu karmienia, pielęgnacji i opieki nad noworodkiem.


Profil świadczeń zdrowotnych

W ramach oferty położniczej zapewniamy:

  • porody w znieczuleniu,
  • każda pacjentka ma zapewnioną indywidualną opiekę zespołu medycznego: ginekolog, położna, anestezjolog, neonatolog, pielęgniarka noworodkowa,
  • na życzenie pacjentki - poród rodzinny,
  • możliwość odbycia pierwszego okresu porodu w wodzie,
  • system rooming in – dziecko po porodzie przebywa na sali wspólnie z matką,
  • bezpośrednia bliskość sali porodowej i bloku operacyjnego zapewnia bezpieczeństwo w przypadku konieczności zabiegowego rozwiązania porodu.

oraz w ramach oferty ginekologicznej wykonujemy:

  • zabiegi diagnostyczno-lecznicze wykonywane w systemie chirurgii jednego dnia, 
  • pełny zakres zabiegów ginekologicznych drogą brzuszną i pochwową włącznie z operacjami obejmującymi uroginekologię i onkologię ginekologiczną,
  • zabiegi laparoskopowe i histeroskopowe.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych pacjentek oferujemy również możliwość indywidualnej opieki okołoporodowej. Każda rodząca u nas kobieta może na życzenie uzyskać dodatkową, odpłatną opiekę, wybranej przez siebie położnej, opiekującej się rodzącą od momentu przyjęcia do sali porodowej, aż do przekazania pacjentki do sali pobytowej. Szczegóły w Vademecum.

Pacjentki mają możliwość korzystania z opieki ambulatoryjnej w prywatnym gabinecie położniczo-ginekologicznym, w ramach którego możliwe jest wykonanie badań ultrasonograficzych z obrazowaniem trójwymiarowym w czasie rzeczywistym (tzw. 4D) działającym codziennie w godzinach 8.00-20.00. Więcej informacji w Specjalistyczne Gabinety Lekarskie

Zespół medyczny oddziału

Lek. Bystrzejewski Sławomir – Ordynator Oddziału, Specjalista
Ginekolog-Położnik, Cytolog, Anestezjolog (tel. 781-008-500)
Lek. Baran Janusz - Specjalista Ginekolog-Położnik
Lek. Bieniec Maria - Specjalista Ginekolog-Położnik
Lek. Czarnecki Bogdan - Specjalista Ginekolog-Położnik
Dr n. med. Dynia-Kiesler Jolanta - Specjalista Ginekolog-Położnik, Cytolog
Dr n. med. Graniczka Michał - Ginekolog-Położnik
Lek. Heinrich-Kupka Anna - Specjalista Ginekolog-Położnik
Dr n. med. Jędrzejko Maciej - Specjalista Ginekolog-Położnik (tel. 506-028-800)
Dr n. med. Juraszek Paweł - Specjalista Ginekolog-Położnik (tel. 602-555-970)
Lek. Juszczyk Łukasz - Ginekolog-Położnik, Rezydent
Dr n. med. Koza Krzysztof - Specjalista Ginekolog-Położnik (tel. 602-651-434)
Lek. Leks Tomasz - Specjalista Ginekolog-Położnik (tel. 663-358-512)
Dr n. med. Matuszewski Wojciech - Specjalista Ginekolog-Położnik
Lek. Mniszek Jacek - Specjalista Ginekolog-Położnik (tel. 606-434-558)
Dr hab. n. med. Nowosielski Krzysztof - Specjalista Ginekolog-Położnik (tel. 502-027-943)
Lek. Puchała Ewa - Specjalista Ginekolog-Położnik, Cytolog, Seksuolog (tel. 604-107-493)
Dr n. med. Słonicz Marek - Specjalista Ginekolog-Położnik (tel. 602-787-468)
Lek. Stolorz Katarzyna - Ginekolog-Położnik
Lek. Wiśniewska Marta - Ginekolog-Położnik
Lek. Witych Grzegorz - Specjalista Ginekolog-Położnik (tel. 601-180-100)

Odwiedziny u pacjentek odbywają się w godzinach od 09:00 do 20:00. Z uwagi na bezpieczeństwo noworodków zabrania się wchodzenia na oddział dzieci do lat 12. Zobacz: Regulaminy


Wszystkie Panie zapraszamy do zapoznania się z Vademecum, gdzie znajdują się informacje organizacyjne względem pracy i pobytu w szpitalu oraz inne przydatne informacje dla kobiet  w  ciąży i nie tylko.