Telefon do szpitala (całodobowy)

Tel/faks: 32 202 55 21
e-mail: szpital@narodziny.com.pl

 

Infolinia - Koordynowana Opieka nad Kobietą w Ciąży (całodobowo)
Telefon: 32 257 03 69


Rejestracja gabinetów: (całodobowo)

Telefon: 32 202 55 21
Telefon: 32 257 03 69


Sonda

Czy mężczyzna powinien być obecny przy porodzie?

TAK - 76%
NIE - 24%
Głosowanie zakończone.

Oddział Neonatologii

- lek. med. Iwona Krupowies – Ordynator Oddziału Neonatologii, Specjalista Neonatolog Pediatra

dr_cegielka

- mgr Katarzyna Cegiełka - Położna Oddziałowa Oddziału Neonatologii

Kontakt do szpitala (całodobowy):
Telefon: 32 202 55 21
Fax: 32 202 55 21

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dyżurka pielęgniarek:
tel. 32 202 55 21 - dyżurka pielęgniarek wew.315

 

Nasz Oddział Neonatologii liczy 15 łóżeczek. Od początku jego funkcjonowania naszym priorytetem jest bezpieczeństwo dzieci oraz bezpośredni i nieprzerwany kontakt noworodka z mamą już od chwili narodzin. Z tego względu nie tylko pracujemy w systemie rooming-in, ale jesteśmy również zwolennikami kontaktu „skóra do skóry”.

System roomin-in oznacza, że dziecko stale przebywa z mamą. Wspieramy rodzące u nas mamy i uczymy je wszystkich czynności przy dziecku. W czasie, gdy mama wymaga wypoczynku troskliwie opiekujemy się jej maluszkiem.

Kontakt „skóra do skóry” to pierwsze spotkanie mamy ze swoim dzieckiem. Niezależnie od rodzaju porodu, jeżeli tylko stan zdrowia mamy i dziecka na to pozwala, noworodek zaraz po porodzie jest kładziony na piersi mamy. Ten najważniejszy i najpiękniejszy moment po porodzie trwa nieprzerwanie minimum dwie godziny, ale niejednokrotnie czas ten wydłużamy zgodnie z potrzebą mamy i maleństwa. Więcej na ten temat w Vademecum


W ramach oddziału wszystkim noworodkom zapewniamy wykonanie obowiązkowych szczepień i badań przesiewowych. Realizujemy bezpłatny program wykrywania wad słuchu oraz niestabilności stawów biodrowych u noworodków.


Od połowy 2007 roku wszystkie urodzone u nas noworodki poddawane są badaniu słuchu według Programu Powszechnych Badań Słuchu u Noworodków pod patronatem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W przypadku jakichkolwiek zastrzeżeń do wyniku badania nasz personel kieruje do diagnostyki w ośrodku o wyższym (drugim) stopniu referencyjności oraz sam umawia termin wizyty w Poradni Audiologicznej w Chorzowie. Wyznaczana data badania to termin najbardziej optymalny dla badania dziecka pod względem jego stanu zdrowia i daty urodzenia oraz indywidualnie dla każdego z dzieci ustalany. Rodzic telefonicznie informowany jest o terminie badania i sposobie przygotowania się do niego.


Nasz oddział dla noworodków wyposażony jest w nowoczesny sprzęt medyczny zapewniający szybką diagnozę oraz pomoc dzieciom wymagającym szczególnej opieki:

  • inkubatory otwarte i zamknięte,
  • kardiomonitor,
  • monitory funkcji życiowych,
  • ultrasonograf,
  • pompy infuzyjne,
  • ampy do fototerapii,
  • aparat do badania słuchu.


Nasz personel chętnie pomaga i dzieli się swoją wiedzą, i doświadczeniem w zakresie opieki nad zdrowiem i pielęgnacją noworodka. Uczymy i radzimy jak troszczyć się o maleństwo zarówno przebywającym na oddziale mamom, jak i tatom maluchów.


Jako oddział I stopnia referencyjności hospitalizujemy noworodki z ciąż fizjologicznych wydolne krążeniowo i oddechowo. W przypadku patologii noworodka wymagającej specjalistycznej diagnostyki i leczenia maluch przenoszony jest do ośrodka o wyższym (trzecim) stopniu referencyjności.


Na terenie szpitala działa specjalistyczny gabinet neonatologii i pediatrii, gdzie w godzinach popołudniowych wykonywane są świadczenia w ramach wizyt prywatnych. Więcej znajdziesz w Specjalistyczne Gabinety Lekarskie.

Zespół medyczny

Lek. Krupowies Iwona - Ordynator Oddziału, Specjalista Neonatolog Pediatra

Lek. Agaś Beata - Specjalista Neonatolog

Lek. Bednorz Anita - Specjalista Pediatra
Dr n. med. Jadamus-Niebrój Danuta - Specjalista Neonatolog Pediatra

Dr n. med. Kowala Bohdan - Specjalista Pediatra Kardiolog dziecięcy
Dr n. med. Owsianka-Podleśny Teresa - Specjalista Neonatolog Pediatra Anestezjolog
Lek. Siergiej Wiesław - Specjalista Neonatolog Pediatra
Lek. Szczurek Jarosław - Specjalista Neonatolog
Lek. Szturm-Rejniak Ewa - Pediatra
Lek. Tarko Anna - Specjalista Neonatolog
Dr n. med. Walencka Zofia - Specjalista Pediatra Neonatolog